Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2013

3η θέση για άντρες και γυναίκες στο Clubs Cup 2013

Την 3η θέση τελικά κατέλαβε ο σύλλογός μας στο 2o Clubs Cup μετά και τα παιχνίδια της δεύτερης ημέρας.
Στους αγώνες της Κυριακής, ο ΑΣΘ Πρωτοπόροι (Στράτος Καββαδάς, Παναγιώτης Μούρτζιος, Γιώργος Αναστασιάδης, Γιώργος Καμπούρης) επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του απέναντι στην ΑΕΝ Πανοράματος, κατακτώντας αήττητος την πρώτη θέση, ενώ στο «ντέρμπι» για το αργυρό μετάλλιο, ο περυσινός πρωταθλητής ΑΣ Νέας Κυδωνίας Χανίων επιβλήθηκε του ΑΣ Δήμου Θερμαϊκού επίσης με 3-0 νίκες.

Στον τελικό των γυναικών η ομάδα του ΑΣ Παπάγου (Τερέζα Καράβη, Χριστίνα Πασιαλή, Ισμήνη Γαλιγάλη. Σοφία Κατσίκα) επικράτησε του ΑΣΘ Πρωτοπόροι με 3-1 νίκες και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο,